Ludzie festiwalu

Jury:

Marek Haładuda

Urodzony w 1961r. w Kożuchowie
Studia: 1983 – 1988 Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz)
Profesor w dziedzinie sztuki, kierownik IX Pracowni Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

 

Izabela Wolska

Urodzona w 1982 roku w Szczecinie. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obroniła dyplom z grafiki warsztatowej u prof Andrzeja Załeckiego w 2006 roku.
Członkini ZPAP.
Od ukończenia studiów prowadzi indywidualną praktykę artystyczną – malarską, rysunkową, graficzną. Eksperymentuje z techniką, formą, linią, często aranżuje obrazy na płótnach lub płytach z mniejszych prac malowanych i rysowanych na papierze. Interesuje się teorią, filozofią i historią sztuki a także psychologią I psychofizjologią widzenia I klasyczną literaturą.

 

Wiesława Markiewicz

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem artystycznym uzyskała w 1982 roku w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego. Związana ze Szczecinem od czasów Liceum Plastycznego w Szczecinie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od czasów studiów mieszka i tworzy w Szczecinie, uczestnicząc w życiu kulturalnym i artystycznym miasta, regionu i kraju, m.in. w wielu edycjach Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego.

 

Kuratorka konkursu:

Anna Obszyńska

Animatorka kultury działająca w obszarach związanych ze sztuką i edukacją przez sztukę. Od lat związana z Goleniowskim Domem Kultury. Miłośniczka jazzu, filozofii i jazdy rowerem po lasach.