INTERKAMP 2024

Interkamp to sprawdzony pomysł na kreatywne połączenie działań warsztatowych, edukacji artystycznej i aktywnego wypoczynku. Uzdolniona młodzież spotyka się w jednym miejscu, by w wakacyjnej formie i towarzystwie pasjonatów pracować wspólnie nad interesującymi projektami i rozwijać swoje umiejętności. Obozy artystyczne to propozycja dla tych, którzy nie boją się pytać, lubią wyzwania i chcą przeżyć niezapomnianą przygodę w otoczeniu inspirującej przyrody i ludzi ciekawych świata. Zajęcia na obozach artystycznych Interkamp daleko odbiegają od szkolnych standardów.

Specjalnie dla młodszych dzieci przygotowaliśmy artystyczne programy obozów Interkamp Junior. Naszym celem jest wspólne odkrywanie, a także rozwijanie różnych talentów i pasji twórczych od najmłodszych lat. Pamiętając o specyfice pracy z młodszymi dziećmi, a także ich wyjątkowych potrzebach, dbamy o to, by każdy Uczestnik miał jak najlepszą opiekę i atencję. Interkamp Junior został stworzony z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat, których zainteresowania nie są jeszcze wąsko ukierunkowane. Naszym celem jest szeroko pojęta edukacja artystyczna i pierwsze kroki w twórczość. W programie zajęcia plenerowe, gry i zabawy oraz warsztaty z konkretnej dziedziny artystycznej m.in. plastyki, filmu, fotografii, tańca, muzyki, hand made i gotowania.

Całą ofertę letnich obozów Interkamp można znaleźć tutaj: https://www.kompas.pl/lato/interkamp

Wierzymy, że największym potencjałem obozów Interkamp są ludzie. Kadra na obozy artystyczne dobierana jest niezwykle starannie. Prowadzącymi są eksperci w swoich dziedzinach, którzy w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób potrafią przekazać swoją wiedzę. Wśród naszej kadry znajdują się laureaci prestiżowych nagród w swoich branżach, doświadczeni pedagodzy, autorzy licznych wystaw i wernisaży, odnoszący międzynarodowe sukcesy tancerze i instruktorzy tańca, studenci, absolwenci oraz wykładowcy prestiżowych szkół muzycznych, artystycznych, teatralnych i filmowych. Wszyscy mają doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą, potrafią zarazić swoimi pasjami i entuzjazmem oraz odkryć talent i właściwie wykorzystać ich potencjał twórczy.
Szczególną wagę przywiązujemy także do profesjonalnego sprzętu i wyposażenia naszych pracowni. Uczestnicy mają do dyspozycji kompleks sal warsztatowych oraz specjalistycznego sprzętu. Mamy świetnie wyposażone studio filmowe i fotograficzne kilka pracowni plastycznych bogatych w narzędzia i specjalistyczne materiały plastyczne oraz malarskie. Dysponujemy również sprzętem muzycznym: gitarami, perkusjami, wzmacniaczami, odsłuchami, mikrofonami, mikserami, sprzętem do produkcji muzycznej, okularami VR, tabletami graficznymi, drukarką 3D, komputerami oraz konsolami PS4 i PS5. Wysokiej klasy aparaty fotograficzne, projektory multimedialne, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie to niezbędne wyposażenie każdego turnusu.

ORGANIZACJA PROGRAMU

Nasze obozy artystyczne to przede wszystkim czas wypełniony na maxa! Każdy dzień podzielony jest na 3 bloki zajęciowe: przedpołudniowy, popołudniowy i wieczorny. Dwa pierwsze poświęcamy zajęciom programowym: stawiamy na intensywne warsztaty twórcze, liczne ćwiczenia i zadania tematyczne, plenery artystyczne, prelekcje, a także letnie turnieje sportowe oraz wycieczki. Wieczorem przychodzi czas na integrację między uczestnikami różnych obozów Interkamp – relaks i aktywny odpoczynek. Wówczas śpiewamy podczas obozowego karaoke i przy ognisku, organizujemy jam session i improwizacje pod osłoną nocy, tańczymy na zwariowanych dyskotekach, a także oglądamy filmy, kiedy czas się wyciszyć przed snem.
W ostatni dzień obozów Interkamp odbywa się pokaz finałowy, który jest nie tylko podsumowaniem aktywności twórczych wszystkich grup, ale też dużym przeżyciem dla każdego Uczestnika i uroczystym zwieńczeniem całego obozu. Pokaz finałowy to też czas rozdawania nagród za przeróżne konkursy obozowe. Na koniec każdy otrzymuje również pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w obozie Interkamp.

Więcej o obozach oraz nasze działania można zobaczyć tutaj:

KANAŁ na Youtube https://www.youtube.com/@interkampTVkompas/videos
Intagram Interkamp https://www.instagram.com/interkamp